Pirelli kısa bir süre önce Ultra Yüksek Performans kategorisine giren dört mevsim lastiği Pirelli P Zero AS Plus 3’ü tanıttı. Bu yenilikçi lastik, ünlü P Zero ailesinin olağanüstü sportif niteliklerini Plus serisinin gelişmiş konforu ve uzun ömürlülüğü ile birleştiriyor. Mükemmel yol tutuşu ve uzun mesafeler kat etme kabiliyetine sahip dört mevsim lastikleri arayan Kuzey Amerikalı sürücülerin taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Pirelli Dört Mevsim Lastik Yelpazesine Hangi Desen Katıldı?

Pirelli Lastikleri ABD pazarı için mevcut Pirelli 4 mevsim lastik serisine binek otomobiller için P7 AS Plus 3 ve crossover, SUV ve pikaplar için Scorpion AS Plus 3 katılıyor. Pirelli P Zero AS Plus 3, 80.000 km’lik etkileyici garantisiyle kendi kategorisinde dünyanın en iyi performans gösteren lastiklerinden biri olarak öne çıkıyor. Lastik sırtı kauçuk bileşimi, yuvarlanma direncinde %10’luk bir azalma sağlayarak yakıt verimliliğini artıran polimerlerle zenginleştirilmiştir. Ayrıca, sanal simülasyon teknikleri lastiğin kullanım ömrünün sonuna kadar enerji verimliliğinde %20’lik kayda değer bir artış sağlamıştır.

Pirelli ile Son Teknoloji Özellikler: Gelişmiş Performans ve Güvenlik

Pirelli P Zero AS Plus 3, performansını ve güvenliğini artıran çeşitli son teknoloji özellikleri bünyesinde barındırır. Sırt tasarımı, sadece gelişmiş frenleme için sırt sertliğini artırmakla kalmayıp aynı zamanda daha sıkı yerleşimleri nedeniyle kar performansını da artıran çok sayıda 3D yanal birbirine kenetlenen kılcal kanallara sahiptir. Ayrıca lastik, suyu temas alanından uzağa etkili bir şekilde yönlendirerek suda kızaklama riskini azaltan dört geniş uzunlamasına oluk içerir.

Pirelli Lastikleri Geliştirme Süreçlerinde Neler Yaptı?

Pirelli lastik geliştirme sürecinde öngörüye dayalı hesaplama algoritmaları kullanıldı ve sonuçta asimetrik bir sırt tasarımı elde edildi. Geliştirme sırasında özel yarı yankısız odaların dahil edilmesi, iç gürültüyü önemli ölçüde 1dB azaltarak Pirelli P Zero AS Plus 3 dört mevsim lastik deseni kendi kategorisindeki en sessiz lastiklerden biri haline getirdi. Özellikle, bu lastik benzeri görülmemiş bir konfor seviyesi sağlama konusunda üstündür. Lastiğin ömrünün uzatılmasına da büyük önem verilmiş, optimize edilmiş sırt sertliği hem dayanıklılığın hem de yol tutuşunun artmasına katkıda bulunmuştur.