Bridgestone lastik firması; Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika merkezi, Brüksel’in dışındaki Zaventem’deki Corporate Village’de yer alıyordu. Artık daha kısa bir mesafede yeni bir sürdürülebilir ofiste çalışmalarını sürdürmektedir. Üç kattan oluşan tesis, Bridgestone lastik firmasının satış, perakende, kış lastiği yaz lastiği vb. çözümleri ile destek fonksiyon ekiplerini barındırmaktadır. Şirketin özellikleri sayesinde çalışanlar esnek çalışma fırsatına sahip olmaktadır. Ayrıca diğer uluslararası Bridgestone lastik ekipleriyle iş birliği yapmak için birimlere toplantı alanları ve yeni teknolojiler eklenmiştir.

Bridgestone Lastik EMIA CEO’su Açıklamalarda Bulundu

Bridgestone Lastik Şirketi EMIA CEO’su, L.Dartoux: “Bu yeni Bridgestone EMIA merkezimize taşınma, global ve hibrid ekiplerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için istenen bir çalışma alanı yaratma fırsatı vermiştir” diyerek; “Çalışanlarımız şimdi daha iyi bağlantılı, daha işbirlikçi ve sürdürülebilir bir çalışma ortamından yararlanıyor. Konumu nedeniyle, Bridgestone lastik markası Belçika’nın en yoğun otoyollarından birinden görünürlük kazanıyor. Bu gerçekten gurur duyabileceğimiz bir ofis ve yeni yılda ortaklarımızı kabul etmek için sabırsızlanıyoruz.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Bridgestone Lastikleri Nasıl Faaliyete Başladı?

Bridgestone lastikleri, 1931 yılında Japonya’nın Kurume kentinde Shojiro Ishibashi tarafından kurulan çok uluslu bir lastik geliştiricisidir. Adı, Japonca’da “taş köprü” anlamına gelen “ishibashi” kelimesinin direk çevirisinden türemiştir. Bridgestone lastik şirketi, Japon teknolojisini kullanarak ürettiği kış lastiği, yaz lastiği, dört mevsim lastik vb. ürün çeşitliliğine sahiptir. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki teknolojiden farklı olarak öne çıkmıştır. Başlangıçta teknoloji, üretim ve satış konularında zorluklar yaşayan şirket, yaptığı ilerlemeler sayesinde yerli ve yabancı pazarlarda tanınırlık kazanmıştır.