2021’de piyasaya sürülecek yeni spor otomobil Lamborghini Huracán STO için orijinal ekipman tedarikçisi olarak Bridgestone seçildi. Özel olarak geliştirilen Bridgestone Potenza lastikler; aracın çekiş gücünü, manevra kabiliyetini ve direksiyon hâkimiyetini maksimum seviyeye ulaştırıyor.

Bridgestone Potenza Lastikleri Üstün Teknoloji ve Tasarımı Bir Araya Getiriyor

Lamborghini’nin yeni spor otomobili için özel olarak geliştirilen Bridgestone Potenza lastikleri, iki endüstri lideri arasındaki yeni işbirliğinin meyvesi. Lamborghini Huracán STO için geliştirilen Bridgestone lastikleri ise teknoloji ve tasarımın mükemmel birleşimini yansıtıyor. Desen tasarımı ve karkasında en yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı lastik, otomobilin performansını en üst seviyeye çıkarıyor.

Bridgestone Potenza Pist Performansını Yollara Taşıyor

Bridgestone Potenza lastikleri, gelişmiş direksiyon tepkisi ve yüksek viraj performansı için asimetrik sırt tasarımına ve basıncı temas yüzeyi üzerinde dengeli dağıtan yapıya sahip. Bu özelliklere ek olarak; yol tutuşunu arttıran kauçuk bileşiği ile birlikte Lamborghini Huracan STO aracının pist seviyesindeki performansını yollara taşımasına yardımcı oluyor.

Bridgestone Yaz Lastikleri Simülasyon Yöntemiyle Test Edildi

Bridgestone, Lamborghini ile güçlü işbirliği ve sanal geliştirme teknolojisi sayesinde Covid-19 pandemisinin neden olduğu sınırlamalara rağmen maksimum sonuçları elde ettiği bir süreç gerçekleştirdi. Sanal lastik geliştirme teknolojisi sayesinde Bridgestone Potenza lastikleri, belirlenen zaman dilimi içerisinde olağanüstü performans seviyesine ulaştı. Japon lastik devi, Lamborghini Huracán STO ile mükemmel uyumu yakalamak için sanal simülatörde çeşitli kombinasyonları ve araç ile entegre hareketleri test etti. Baştan sona daha verimli bir şekilde gerçekleştirilen test sürecinin çevresel etkisi de daha düşük oldu.

Lamborghini Huracán STO için 2021’de Üretime Başlanacak

Lamborghini Huracán STO için üretime 2021’in başlarında başlanacak. Araç için yol kullanımı odaklı Bridgestone Potenza lastiklerin yanında “yarış” teknolojilerine sahip pist odaklı (yol kullanımı onaylı) bir versiyon da sunulacak. Bu lastikler, özellikle kuru zeminlerde lastiğin pist performansını maksimum seviyeye ulaştıracak.

Bridgestone Lamborghini için Üstün Performanslı Bir Lastik Sunuyor

Bridgestone EMIA’da Orijinal Ekipman Departmanı başkan yardımcısı Steven De Bock: “Böylesine heyecan verici bir proje üzerinde Lamborghini ile ilk kez bu kadar yakın çalışmak ekibimiz için bir zevkti. Lamborghini Huracan STO, tüm potansiyelini sunmasına imkân tanıyan özel bir lastiği hak eden inanılmaz bir mühendislik ürünü. Bridgestone’un böylesine yüksek performanslı bir lastik sunduğunu gururla söyleyebilirim. Birçok yönden teknolojinin ön saflarında yer alan bir proje üzerinde çalışmış olmak ekibimiz için harika bir deneyimdi.”