Bridgestone Potenza Sport birinci sınıf lastik segmentinde şimdiden güçlü bir seçim olarak kendini kanıtlamakta. Bu sebeple aracınız için bir takım Bridgestone yaz lastiği düşünmek fena bir fikir değil. Lastikler aracınızın yolla temasını sağlayan tek unsur olduğu için bütçeniz dahilinde en iyiyi seçmeniz önemlidir. Premium lastik grubunda ise dikkat çeken yeni bir model mevcut: Bridgestone Potenza Sport.

Bridgestone Potenza Sport Lastikleri Teknik Detayları Nelerdir?

Bridgestone Potenza Sport lastikler, asimetrik deseni, yenilikçi karışıma sahip kauçuk bileşiği ile öne çıkıyor. Lastiğin sırtı üzerinde bulunan oluk ve kanalların oranı, özel olarak optimize edilmiş. Bu sayede üstün performanslı Bridgestone yaz lastiği, çok iyi su tahliye performansı sunuyor. Bu da suda kızaklama riskini minimize etmeyi sağlıyor.

Süper Otomobiller İçin Tercih Edilen Lastik: Bridgestone Potenza Sport

Bridgestone Potenza Sport, ilk pazara sunulduğu anda dahi iki süper otomobil için OE (Orijinal Ekipman) lastiği olarak tercih edilmişti. Maserati MC20 ve Lamborghini Huracan STO, orijinal ekipman Bridgestone yaz lastiği ile yola çıkıyor. Bu özel premium lastik, lüks üreticilerin taleplerine karşılık veriyor.

Bridgestone Yaz Lastiği Test Sonuçları Göz Dolduruyor

Lansmanı yapıldıktan sonra çok kısa süre zarfında Bridgestone Potenza Sport birçok ödül aldı. Bridgestone yaz lastiği, Auto Express’in Alman iş ortağı Auto Bild’in Sportscar 2021 UHP lastik testinde yüksek performans gösterdi. 2022 Senesinde ise SPORT AUTO ultra ve ultra ultra yüksek performans lastiği testi sıralamasında ilk 3’e girdi. Testte 235/35 ZR 19 Bridgestone Potenza Sport lastikler kullanıldı.

İşte lastik uzmanlarının Bridgestone Potenza Sport yorumları:
Suda kızaklama için şaşırtıcı derecede iyi
Kuru ve ıslak zeminlerde üstün viraj performansı
Virajlarda üst düzey güvenlik
Yüksek direksiyon hassasiyeti ve çevikliği
Hızlı ve doğru direksiyon tepkileri

Alman Test kuruluşu TÜV SÜD de Bridgestone yaz lastiği ile rakiplerini karşılaştırdı. Bridgestone Potenza Sport ve rakipleri Audi S4 test aracı üzerinde değerlendirildi. Prestijli kuruluş, Bridgestone’un rakipleriyle karşılaştırıldığında en kısa kuru zemin fren performansına sahip olduğunu belirtti. Premium lastik, Ayrıca düz bir çizgide ve virajda araç stabilitesi kategorisinde zirvenin sahibi oldu.

Bridgestone Potenza Sport Sadece Spor Araçlara mı Uygun?

Bridgestone Potenza Sport, çoğu modern performans araçlarında yer alan 18-20’’ lik jantlara uygun olsa da, farklı tip araca sahip olmanız durumunda da kullanma şansınız bulunuyor. Üstün performanslı Bridgestone yaz lastiği, 22’’ çapa kadar 96 ayrı ebada sahip. Dolayısıyla Japon premium lastik üreticisinin bu ürünü, çok çeşitli araçlar tarafından tercih edilebilir. Bunlar içerisinde birinci sınıf saloon tipi araçlar, SUV, lüks prestij araçlarla birlikte binek otomobiller yer alıyor.