Önde gelen lastik üreticilerinden Continental, en son yeniliği ile şehir içi trafiği dönüştürmeye hazırlanıyor. Conti Urban otobüs lastiği serisinin tamamı artık son teknoloji ürünü sensörlerle donatılacak ve böylece Continental, eksiksiz bir akıllı lastik ailesi sunan ilk üretici olacak. Bu çığır açan gelişme ile Continental lastikleri, otobüs endüstrisinin artan taleplerini karşılamak için gelişmiş çözümler sunarak filo dijitalleşmesine olan bağlılığını bir kez daha teyit ediyor.

Continental Otobüs Sektöründeki Zorlukların Üstesinden Gelecek mi?

Continental lastik üreticisi, artan yolcu sayısı, sürücü eksikliği ve alternatif sürüş sistemlerine duyulan ihtiyaç gibi çok sayıda zorlukla karşı karşıya olan bir sektörde, dijital çözümlerden yararlanarak müşterilerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Akıllı Conti Urban lastiklerinin tanıtımı ve beraberindeki ContiConnect On uygulaması, akıllı telefonlardaki Bluetooth bağlantısı aracılığıyla gerçek zamanlı lastik verilerine kolay erişim sağlıyor. Bu dijital yaklaşım, filo yöneticilerine artan talepler karşısında araçlarını verimli bir şekilde yönetmeleri için paha biçilmez bir destek sunuyor.

ContiConnect 2.0 Dijital Lastik Çözümleri Nasıl Entegre Edilecek?

Continental lastikleri ContiConnect dijital çözümleri, etkili filo yönetimi için önemli bir avantaj sağlıyor. Bu akıllı lastikler, enerji tasarruflu çalışma, daha uzun kullanım ömrü ve öngörücü bakım sağlayarak otobüs operatörleri için lastik bakımını basitleştiriyor. Conti Urban lastiğini ContiConnect 2.0 dijital lastik yönetimi çözümüne entegre ederek Continental, otobüs ve yerel toplu taşıma operatörlerine güvenilir, verimli ve çevre dostu mobilite ağları sunma, müşterileri kazanma ve sadakatlerini sağlama konusunda güç veriyor.

Lastikte Operasyonel Güvenilirlik ve Sürdürülebilirlik Artırılacak

Operasyonel güvenilirlik, uzatılmış lastik ömrü ve optimize edilmiş araç kapasitesi kullanımı, karbon emisyonlarının azaltılmasına ve filo sürdürülebilirliğinin geliştirilmesine önemli katkılar sağlar. Otobüs şirketleri, dijital lastik yönetiminden yararlanarak gerçek hayattaki filo maliyetlerini en aza indirebilir ve Continental lastikleri ile bütünsel danışmanlık yaklaşımı olan En Düşük Toplam Sürüş Maliyetleri (LODC) ile uyumlu hale gelebilir. Lastik sensörleri, uzaktan filo izleme ve öngörücü servis planlaması için bir temel sağlayarak operasyonel verimliliği daha da optimize eder ve filo müşterileri için arıza süresini azaltır.

Continental Akıllı Lastik Teknolojisi Sektöre Fayda Sağlıyor mu?

Continental’in sensörlerle donatılmış akıllı Conti Urban lastiği, ulusal ve uluslararası filo müşterileri için değerini çoktan kanıtladı. İstatistikler, ContiConnect teknolojisinin uygulanmasının patlakları yaklaşık %30 oranında azaltabileceğini, %2 yakıt tasarrufu sağlayabileceğini ve kullanılabilir kilometreyi yaklaşık %10 oranında artırabileceğini göstermektedir. Bu önemli faydalar maliyet tasarrufu, performans artışı ve müşteri memnuniyetinin artmasına katkıda bulunmaktadır.