Alman lastik devine göre, tüm Continental lastik serileri artık elektrikli otomobillerde kullanıma uygun kış, yaz lastikleri ve dört mevsim lastikler üretiliyor. Continental, güvenlikten ödün vermeden yuvarlanma direncini, yuvarlanma gürültüsünü azaltmaya ve hizmet ömrünü artırmaya odaklandı. Şirketin çabaları tüm araç türlerine fayda sağlıyor, ancak bir lastiğin yuvarlanma direnci sınıfını iyileştirmenin menzili yaklaşık %3-4 oranında artırabileceği elektrikli araçlar için özellikle dikkat çekiyor.

EV Uyumlu Lastik Stratejisi ile Continental Ne Fayda Sağlıyor?

Yeni binek lastik serilerindeki EV-Compatible logosu, Continental lastikleri adına elektrikli otomobillere yönelik ürün stratejisini vurguluyor. Alman lastik üreticisi Continental elektrikli araçlar için optimize edilmiş kış lastiği, yaz lastiği ve dört mevsim lastik portföyü, daha basit lojistik süreçler de dahil olmak üzere bayilere avantajlar sunuyor. Continental, özellikle elektrikli araçlar için belirgin olan yüksek yük endeksleri ve yolcu bölmesi içindeki yuvarlanma gürültüsünü önemli ölçüde azaltan ContiSilent dahil olmak üzere özel lastik teknolojisi sunuyor.

Continental’in Elektrikli Araç Pazarındaki Başarısı

2022 yılında, en başarılı on elektrikli araç üreticisinden dokuzu, orijinal ekipmanları için Continental lastikleri için geçmişten bugüne teknolojik uzmanlığına güveniyor. Continental ürün portföyü artık fabrikada Continental lastikleriyle donatılmamış neredeyse her elektrikli araç modeli için yaz lastkleri, kış ve dört mevsim lastikleri içeriyor. Şirketin elektrikli araç pazarındaki başarısı, ana akım haline gelmeden çok önce elektrikli araçlar için optimize edilmiş olan lastik teknolojisi ve ürün stratejisine bağlanıyor.