İngiliz süperotomobil firmasının şimdiye kadarki en hızlı Super Series otomobili olan McLaren 765LT için Pirelli P Zero Trefeo R lastikler tercih edildi. Hafif ve 4.0 litrelik, iki turboşarjlı V8 McLaren motorun olağanüstü gücü ve torkunun (765 PS ve 800 Nm) kombinasyonu, 765LT’nin inanılmaz hızlanma performansının temelini oluşturuyor.

McLaren 765LT 200 km/s Hıza 7 Saniyede Ulaşabiliyor

McLaren 765LT, 0’dan 100 km’ye üç saniyeden daha kısa bir sürede çıkabiliyor. Aynı zamanda hedeflenen süreden 0,2 saniye daha hızlı olarak 7 saniyede 200 km/s hıza ulaşabiliyor. 400 metrelik mesafeyi ise yine beklentilerden daha kısa bir sürede; 9 saniyede tamamlayabiliyor.

Pirelli P Zero Trefeo R Üstün Yol Tutuş Performansı Sergiliyor

McLaren 765LT aracın yüksek performans özellikleri, orijinal ekipman lastiği Pirelli P Zero Trefeo R lastikler üzerinde yüksek baskı oluşmasına neden oluyor. Pirelli mühendisleri, McLaren’in yüksek taleplerini karşılamak için lastik yapısı ve yanak bölgesi üzerinde çalışıldığını belirtiyor. McLaren ve Pireli’nin ortak çalışması sayesinde lastikler, özellikle kuru zemin koşullarındaki üstün yol tutuşu ve yüksek çekiş gücü sunuyor. Pirelli, bunu sağlamak için lastiğin temas yüzeyinin genişletildiğini söylüyor. Bu lastiklerden bazıları PNCS – Pirelli Gürültü Engelleme Sistemi gibi teknolojilerle donatılıyor.

Pirelli P Zero Trefeo R Maksimum Viraj Performansı Sunuyor

Pirelli lastik sırt desenini, McLaren 765LT için hem düz yolda ilerlerken hem de virajlarda mümkün olan en iyi yol tutuşunu sağlayacak şekilde tasarladı. Pirelli P Zero Trefeo R, özel desen tasarımı sayesinde fren mesafesini kısaltıyor ve dönüşlerde yol tutuşunu maksimum seviyeye ulaştırıyor. McLaren 765LT araçlarda 245 / 35ZR19 93Y (ön) ve 305 / 30ZR20 103Y (arka) ebatlarında lastikler gerektiren 9Jx19 ET47 (ön) ve 11Jx20 ET47 (arka) jantlar kullanıyor. Yeni Pirelli P Zero Trefeo R , iki firma arasındaki uzun süreli işbirliğini güçlendiriyor. McLaren 765LT için geliştirilen Pirelli lastiklerin yanak bölgesinde MC işaretlemesi yer alıyor. Bu lastiklerin diğer araçlarda kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor.