İskandinav temiz teknoloji şirketi Enviro Systems, Michelin’in desteğiyle Şili’de ilk tam ölçekli lastik geri dönüşüm tesisini kurdu. Böylece atık lastik dönüşüm teknolojisinin sanayileşmesi hızlanıyor. Enviro, 2030 yılına kadar 900.000 metrik ton ömrünü tamamlamış lastik geri dönüşüm kapasitesine ulaşma hedefini açıkladı. Genişleme planlarının bir parçası olarak 2021 sonbaharında şirketin İsveç Uddevalla’daki tam ölçekli geri dönüşüm tesisi için bir çevre iznine başvurduğunu duyurdu.

Enviro, sanayileşme ve genişleme hedeflerine ulaşmak, şirketin lastik geri dönüşüm tesislerinde verimli üretim ve işleme sağlamak için teknolojisini geliştirmeyi hedefliyor. Firma, bu planları desteklemek ve şirketin Uddevalla’daki gelecek fabrikasını yönetmek için Fredrik Alpner’i şirketin İsveç tesisinde saha yöneticisi olacağını duyurdu. Küresel işleme endüstrisinde üretim müdürü deneyimine sahip olan Alpner, 2022 Nisan ayının ortalarında görevi üstlenecek ve Enviro’nun atık lastik dönüşüm teknolojisinin sanayileşmesine ve ticarileştirilmesine katkıda bulunacak.

Enviro CEO’su Thomas Sörensson: Fredrik Alpner ile Enviro’nun şu anda yaşamakta olduğu bu aşama için kritik olan deneyim ve uzmanlığa tam olarak sahip birini bulduğumuz için bu özellikle stratejik bir işe alımdır. Fredrik Alpner, sürekli gelişimimizde kilit bir rol oynayacak ve bu işe alım, teknolojimizi sanayileştirme ve genişleme planımızı gerçekleştirme konusundaki önemli çalışmalarımızda yeni ve önemli bir adımı işaret ediyor.”