Sumitomo Kauçuk Grubu’nun Avrupa satış firması, Falken Azenis FK510’un orijinal ekipman Audi A1 lastikleri olarak seçildiğini açıkladı. Audi A1 Citycarver , fabrikadan 205/55R17 ebadında Falken Azenis FK510 yaz lastikleri ile çıkacak. Audi A1 Citycarver için FK510’un SUV araçlar için uygun ebatlara sahip versiyonu FK510A tedarik edilecek. Bunun yanı sıra; 2018’de piyasaya sürülen Audi Q3 de Falken yaz lastiği desenleri ile donatılıyor.

Audi A1 Lastikleri Olarak Seçilen FK510 Test Birincisi

Falken Azenis FK510 2016 yılında piyasaya sunulduğu günden bu yana aracının sportif performansa sahip olmasını isteyen sürücüler tarafından tercih ediliyor. Falken yaz lastiği bunun yanı sıra; birçok bağımsız test kuruluşu tarafından test edildi ve performansı ile test uzmanları tarafından takdir topladı. Falken Azenis FK510 , 2018’de Ace 235/45 R18 Yaz Lastiği Testi’nde 1.lik elde etti. Yüksek performansı ile öne çıkan FK510 , bu sayede orijinal ekipman Audi A1 lastikleri arasında yer alıyor.

Falken Audi A1 Lastikleri için Tercih Edilmekten Memnun

Falken Lastikleri Avrupa’nın orijinal ekipman lastikleri alanındaki yöneticisi Christian Stolting: “Falken Azenis FK510A’nın Audi A1 lastikleri olarak tercih edilmesinden memnunuz. Audi’nin bir başka premium modelini daha Falken yaz lastikleri ile donatma kararı, ürünlerimizin kalitesi hakkında çok şey söylüyor.”

Falken Azenis FK510 Sportif Performans Sunuyor

Falken Azenis FK510 bunun yanı sıra; prestijli Alman otomotiv dergisi Auto Bild’in 2019 yaz lastiği testinde de 3. sırada yer aldı. Falken yaz lastiği , testte kuru , ıslak zemin performansı ve kuru zeminde yüksek manevra kabiliyeti ile övgü aldı. Falken Azenis FK510 Auto Bild testinde sportif performansı ile ön plana çıktı. Yüksek performans sunan Falken yaz lastiği , özellikle sportif sürüş tercih eden sürücülere hitap ediyor. Falken’in üstün teknoloji ile geliştirdiği lastik, bu sayede orijinal ekipman Audi A1 lastikleri arasındaki yerini alıyor.