Sumitomo Rubber Industries Falken Lastikleri, Japon markanın Kuzey Amerika’daki yeni amiral gemisi olacak konforlu aracı için lastik üretiyor. Japon lastik üreticisi Falken (Sumitomo R.I) bir çok yenilikçi ve amiral gemisi aracın OE lastiği olarak tercih ediliyor. Son olarakta; Crossover tipi Mazda CX-90 için Falken, orijinal ekipman lastikleri tedarik etmeye başladığını duyurdu.

Falken Ziex CT60A A/S Lastiği Desen Özellikleri Nasıl?

Mazda CX-90, sürüş konforunu artırmaya odaklanarak tasarlanan Falken Ziex CT60A A/S Yüksek Performanslı dört mevsim lastikleri ile donatıldı. Buna ek olarak, PHEV versiyonu (şarj edilebilir hibrit) için, lastiğin içine akustik konfor seviyesini artıran özel bir ses azaltıcı katman yerleştirilmiş olan Silent Core lastikler tedarik edilmiştir. CX-90 275/45R21 107W lastiklerle donatılmışken, hibrit 110 yükseltilmiş yük endeksine sahip lastiklerle geliyor.

Silent Core Lastiklerin Avantajları Nelerdir?

Silent core lastik, lastik gürültüsünü azaltmak için özel bir teknolojiye sahip lastik türüdür. Lastiğin iç yüzeyine poliüretan köpükten bir tabaka yerleştirilir ve bu tabaka yuvarlanma sırasında oluşan titreşimleri emerek araç içine giren sesi düşürür. Böylece Falken Falken Ziex CT60A daha sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlar. Araç içindeki gürültüyü 9 dB (A)’ya kadar azaltır. Lastiğin diğer performans özelliklerini etkilemez (frenleme, yol tutuşu, kilometre performansı, hız kapasitesi, ıslak zemindeki performans vb.) Silent core lastik, üretim sürecinden sonra yapıştırıldığı için ısı farklılıklarından veya aşırı ısınmadan etkilenmez.