Falken Lastikleri ve Micheldever Lastik Servisleri, İngiltere’de Falken markasının görünürlüğünü artırmak için bölgesel bir reklam kampanyası başlattı. Bristol ve Güney Galler bölgesinde geçen yıl düzenlenen TV ve radyo kampanyası 2019’da da devam edecek ve Kuzey Batı’daki Granada bölgesini de içine alacak. 

Reklam stratejisi, bu sene de hava koşullarına ve Falken lastiklerinin İngiliz sürücülerin karşılaştıkları değişken koşullarda nasıl performans gösterdiğine odaklanacak. Falken, mart ayından kasıma kadar, Drivetime on Heart and Smooth radyo istasyonunun hava durumu bültenlerine sponsor olacak.

Buna, HTV ve Granada’da primetimeda yayınlanacak reklamların yanı sıra Falken bayilerine 15 dakikalık sürüş mesafesindeki Sky TV tüketicilerini hedefleyen AdSmart TV reklamları eşlik edecek.  

Falken Dijital Kanallara Reklam Yatırımı Yapıyor

Bunun yanı sıra “Emmerdale” ve “Kim Milyoner Olmak İster” programlarının yayınlanması sırasında da reklamlar gösterilecek.  Falken ayrıca, nisan ayının sonuna kadar Facebook,  YouTube ve Instagram gibi dijital kanallara da reklam yatırımı yapıyor.   

Micheldever Lastik Servisleri  (MTS) toptan pazarlama genel müdürü Rory Carlin: “2018’deki kampanyamız kapsamında, bölgedeki bayilerden alınan takdirle de birlikte, hedeflenen bölgede markanın bilinirliğinde bir artış yakalandı. 2019 yılında Granada bölgesini ve popüler TV şovlarını da kampanyaya dahil ederek bu seneki programı geçen seneki kampanyanın üzerine inşa etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu yılki endüstri lastik testlerinde bir kez daha mükemmel sonuçlar elde ettikten sonra, Falken’i seçen müşterilerin memnun kalacağından eminiz.”