Goodyear, Rusya’daki en büyük Full Truck Load karayolu yük taşıyıcılarından biri olan; Urallar ve Sibirya pazarlarının önde gelen FTL taşıyıcısı Globaltruck ile özel ortaklığını duyurdu. 1,305 uzun yol kamyonu ve 1,457 treyler içeren filodaki tüm araçlar yeni Goodyear Fuelmax Gen-2; çeker, ön aks ve treyler lastikleri ile donatılacak. Globaltruck, Rusya’nın orta bölgesinden Urallar, Sibirya, Uzak Doğu ve Avrupa Birliği ülkelerine dek faaliyet gösteriyor. Globaltruck’ın müşteri portföyü; perakende, hızlı tüketim malları, e-ticaret ve paket teslimatı alanlarında faaliyet gösteren işletmeleri içeriyor.

Goodyear Kamyon Lastikleri Performans Kriterlerini Karşılıyor

Globaltruck’ın CEO’su Ilya Sattarov: “Yeni bir lastik tedarikçisinin seçimi, bizim tarafımızdan açık bir ihaleye dayalı olarak yapıldı ve bunun için Goodyear, ölçütlerin çoğunu karşılayan en iyi teklifi sundu. Lastiklerin daha fazla kilometre performansı ve yüksek çekiş gücü ile birlikte gelişmiş yakıt verimliliği sunmasını bekliyoruz. En yeni Goodyear Fuelmax Gen-2 serisinin finansal açıdan avantaj sağlamasını ve aynı zamanda sürdürülebilir ulaşımı desteklemesini umuyoruz.”
Yeni Fuelmax Gen-2 treyler, çeker ve ön aks lastikleri toplamda yaklaşık 3.000 araçta kullanılacak.

Goodyear Kamyon Lastikleri Yüksek Dayanıklılık ve Güvenlik Sağlıyor

Goodyear Rusya kamyon lastikleri satış direktörü Vladislav Kotvitskiy: “Globaltruck ve müşterileri için performansı artırarak işbirliğimizi daha da güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. Özelleştirilebilir Goodyear Total Mobility değer teklifiyle, bugün ve yarın bu büyüyen sektör oyuncusunun gelişen ihtiyaçlarını karşılayabileceğimize eminiz.”

Goodyear, geliştirme sürecinde yüksek kilometreli, tüm ömrü boyunca her türlü hava koşulunda yüksek çekiş gücü sağlayan lastiklere olan talebi karşılamak için çalışıyor. Goodyear kamyon lastikleri, hem yüksek performans sağlamak hem de ağır yüklerle başa çıkmak üzere üretiliyor.

Goodyear Filolar için Kapsamlı Çözümler Sunuyor

Giderek daha fazla filo sahibi, toplam filolarının çalışma süresini ve verimliliğini artırmak için yüksek kaliteli lastikler, eksiksiz bir akıllı lastik izleme sistemi ve yönetim çözümleri paketi sunan Goodyear’ı tercih ediyor. Goodyear filolar için 7 /24 kalitesi servis sunan hizmetlere sahip.