Hankook Dynapro ürün yelpazesi yeni ürünlerle genişliyor. Kuzey Amerika pazarında Dynapro XT; 30, Dynapro AT2 Xtreme ise 32 ayrı ebatta sunulacak. Hankook Dynapro AT2 Xtreme deseni için aşamalı olarak yeni ebatlar eklenecek ve 2022’de toplam 98 ayrı ebat, piyasada yer alacak. Hankook’un ilk Rugged Terrain ( Engebeli Arazi) ürünü olan Dynapro XT, zorlu off-road koşullarında mükemmel çekiş gücü sunan zikzak şeklindeki tasarıma ve yüksek sağlamlıktaki bloklara sahip. Ayrıca testere dişi şeklindeki agresif yanak tasarımı da delinmelere karşı koruma sağlıyor.

Hankook Dynapro AT2 Xtreme Özellikleri

Güney Koreli premium lastik üreticisinin popüler lastiği Hankook Dynapro AT2 deseninin devamı olan AT2 Extreme, daha agresif tasarıma sahip. Aynı zamanda gelişmiş gürültü azaltma teknolojisi ve 60 bin kilometre garantisi ile sunuluyor. Hankook AT lastik deseninin yanı sıra; yanak bölgesinde yer alan agresif bloklar ve özel omuz dizaynı, arazi koşullarında çekiş gücünü arttırıyor. Lastiği kesilme ve hasar görmeye karşı dayanıklı hâle getiriyor. Yeni Hankook arazi lastiği, ayrıca selefi gibi; kış koşullarında kullanım için onay aldığını gösteren 3PMSF ( dağ içinde kar tanesi) işaretlemesine de sahip.

Hankook Dynapro AT2 Xtreme ile Arazi Performansı Yükseliyor

RE Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kijong Kil: “Aşırı engebeli arazilerde performans gösterecek şekilde tasarlanan Hankook Dynapro XT, sürücülere stil, konfor ve sessizlikten ödün vermeden işlevsel arazi performansı sağlayacak. Hankook Dynapro AT2 Xtreme, otoyol performansını korurken arazi koşullarının üstesinden gelmek için daha agresif bir omuz ve yanak tasarımı içerecek şekilde geliştirildi. Eklenen tüm arazi yetenekleriyle dengeli, günlük işlevsellik arayan sürücüler için üretildi.”

Hankook Arazi Lastiği Ürün Yelpazesini Genişletiyor

PCLT Satış Başkan Yardımcısı Curtis Brison: “Off-road ve karayolu topluluklarını bu kadar inanılmaz yapan şey, araçları için yapılan her yükseltme konusundaki coşkuları ve derin bilgileridir ve lastikler de bu konuda bir istisna değildir. Bir sonraki macerayı daha fazla destekleme ve Hankook Dynapro off-road serimizi XT ve AT2 Xtreme ile birlikte ağır hizmet MT2’yi içerecek şekilde genişletme fırsatına sahip olmak heyecan verici.”

Hankook Dynapro AT2 Xtreme ve Dynapro XT’nin eklenmesiyle, Hankook’un Dynapro ürün ailesi artık hem hafif pikap hem de SUV/CUV tüketicilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yol, arazi, all terrain ve engebeli arazi segmentlerini kapsıyor. Dynapro XT ve Dynapro AT2 Xtreme, 2021 ve 2022’nin geri kalanında ek ebatların piyasaya sürülmesiyle Kuzey Amerika’da satışa sunulacak.