Hankook Lastik & Teknoloji, 2021 Good Design Ödülü kazandı. Ödülün alınmasını sağlayan ürünler ise Hankook SUV lastikleri Dynapro AT2 Xtreme ve Dynapro XT oldu. İlk kez 2021 Ekim ayında Kuzey Amerika pazarında tanıtılan bu iki ürün, tüketiciler tarafından da beğeniyle karşılandı. Markanın ilk Rugged Terrain (Engebeli Arazi) ürünü olan Hankook Dynapro XT, off-road koşullarında mükemmel çekiş gücü sağlamak için geliştirildi. Lastiğin yanak tasarımı ve bileşiği ise delinme riskine karşı üst düzey koruma sağlıyor. Hankook Dynapro AT 2 Xtreme ise hem arazi hem asfalt koşullarında kullanılabiliyor. Ürün, şu anda ABD pazarında 60.000 kilometre garantisi ile satışa sunuluyor. Hankook arazi lastiği serisi Dynapro, Türkiye’de satışta olan çok sayıda yüksek performanslı ürüne sahip.

Hankook Dynapro Lastik Özellikleri

Hankook Dynapro serisi içerisinde yer alan ürünler, üstün çekiş güçleri ve dayanıklı yapıları ile öne çıkıyor. Hankook arazi lastiği serisi içerisinde hem MT ve AT lastik seçenekleri yer alıyor. Yeni tanıtılan Hankook SUV lastikleri ise en yeni teknolojiler ile geliştirildi. Bu sayede premium lastik üreticisi, Good Design Ödülü almaya hak kazandı.

Hankook Dynapro Lastikler Zorlu Koşullar için İdeal

Hankook Dynapro XT, özellikle engebeli araziler için geliştirildi. Ürün agresif tasarımı ile en zorlu koşullarda dahi dayanıklılığını ve yüksek çekiş gücünü koruyor. Uzun lastik ömrü ile öne çıkan Hankook Dynapro AT2 Xtreme hem arazide hem otoyolda kullanılabiliyor. Her iki lastiğin de yanak bölgesinde kış aylarında kullanılabileceklerini gösteren 3PMSF (dağ üzerinde kar tanesi) sembolü yer alıyor. Ülkemizde satışta bulunan Hankook Dynapro AT2 RF11 gibi ürünlerde de bu işaretleme bulunuyor. Farklı koşullara uygun Hankook SUV lastikleri indirimli fiyatlar ile yetkili online lastik satış platformlarında bulunabiliyor.

Hankook SUV Lastikleri Kalitesini Kanıtlıyor

Ödül alan Hankook SUV lastikleri hakkında marka laboratuvarı başkan yardımcısı Jimmy Kwon da yorum yaptı.
Kwon: “Hankook Dynapro ürünlerimizle Good Design® Ödülü’nü almaktan gerçekten onur duyuyoruz. Bu, tasarımımızın performans ve kalitenin yanı sıra yolcularımızın güvenliğini de kapsadığını kanıtlıyor. Gelecekteki mobiliteye öncülük etmek için devamlı Ar-Ge yatırımları ve ortak projelerle tasarım yeteneklerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

Good Design Ödülü Nedir?

Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi ve Metropolitan Arts Press, Ltd tarafından verilen Good Design Ödülü, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biridir. Ödül, dünya çapında üretilen en yenilikçi ve en ileri tasarımlara verilmektedir. Hankook Lastikleri, yenilikçi tasarım felsefesiyle geleceğin mobilitesine öncülük etmek için çeşitli projeler yürütmeye devam etmektedir. Bu çalışmalar, Hankook’un sürekli olarak ‘Red Dot Design Award’, ‘iF Design Award’ ve ‘IDEA Award’ gibi çeşitli ürün ve konsept lastik ödülleri kazanmasını sağlamıştır.