Güney Koreli premium lastik üreticisi, elektrikli otomobiller için özel geliştirdiği Hankook Kinergy AS ev‘in ebatlarını 18 ve 19 inç’i içerecek şekilde genişlettiğini duyurdu. Hankook elektrikli araç lastiği, şimdi 16 ila 19 inç arasında mevcut. Hankook Lastikleri, değişen pazar trendlerini benimseyerek tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun olarak daha iyi hizmet etmek sunmak istiyor. Bu nedenle Hankook lastik ebatları daha büyük jant çaplarını içerecek şekilde genişletiliyor.

Hankook Elektrikli Araç Lastiği Farkı Nedir?

Hankook Kinergy AS ev, ilk olarak Eylül 2018’de piyasaya sürüldü. Hankook elektrikli araç lastiği, benzersiz performans sağlamak için en üst düzey teknolojiyle donatılıyor. Elektrikli otomobiller için optimize edilmiş hiper düşük gürültü seviyesi, konforlu bir sürüş sağlıyor. Premium lastik üreticisi tarafından geliştirilen ürün, aynı zamanda ultra yüksek performans lastikleri ile eşdeğer sürüş performansı sunuyor. 

Elektrikli otomobiller, motor gürültüsüne sahip olmadığından yol ve lastik gürültüsü daha belirgin hâle geliyor. Bu nedenle gürültünün azaltılması son derece önem taşıyor. Hiper-düşük gürültü ortamı, premium lastik üreticisinin gelişmiş gürültü azaltma teknolojilerinin uygulanmasıyla oluşturuluyor. Hankook Kinergy AS ev, lastikten ve yoldan kaynaklanan gürültüyü azaltan tekniklerle maksimum sessiz lastik seçeneği sunuyor. Hankook elektrikli araç lastiği, optimum lastik karıştırma teknolojisi ile her koşulda iyi sürüş performansı sağlıyor. Lastik hamurundaki silika takviyesi, elektrik motorunun anlık torkunun en hızlı şekilde yola iletilmesini sağlıyor. Bu özellikler, Hankook Kinergy AS ev deseninin elektrikli araç pazarında öne çıkmasında etkili oluyor.

Hankook Kinergy AS EV

Volkswagen ID.4 ABD Turu için Hankook Kinergy AS ev Kullanılıyor

Hankook Lastikleri, kısa süre önce elektrikli Volkswagen ID.4 ile kros turu olan “Volkswagen ID.4: ABD’de Büyük Yol Gösterisi”ne katıldı. Tur, Temmuz’dan Ekim’e kadar 48 bitişik ABD eyaletinin tamamında seyahat etmek isteyenler için 13 Temmuz’da başladı. Hankook Kinergy AS ev lastiğinin Volkswagen’in yeni nesil elektrikli araç pazarına yönelik önemli projesine ortak olarak seçilmesi, ürünün teknolojik hünerini ve rekabet üstünlüğünü belirgin bir şekilde gösteriyor.

Elektrikli Otomobil Üreticileri Hankook’u Tercih Ediyor

Hankook Lastikleri, Kinergy AS’ye ek olarak; başka elektrikli araç lastikleri de sunuyor. Porsche’nin ilk tamamen elektrikli spor otomobili Taycan bu versiyonu geçtiğimiz yıl pazara sunulan Hankook Ventus S1 evo3 ev ile donatıldı. Premium lastik firması, bu yıl; tamamen elektrikli spor otomobil Audi e-Tron GT’nin yanı sıra Volkswagen’in ilk e-SUV’u olan ID.4’ün fabrika çıkış lastiği oldu. Böylelikle elektrikli araç lastiği alanında orijinal ekipman işbirliklerini de güçlendirdi.