Hankook iON evo, elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanan premium lastik, güncel Auto Bild “Reifencheck” lastik testi zaferini elde etti. Ticari dergi, 245/45 R 19 102 Y ebadındaki üç yaz lastiğini karşılaştırdı. Üstün performans ve mükemmel güvenlik özelliklerinin, maksimum menzil elde ederken mümkün olan en düşük yuvarlanma direnci gereksinimleriyle uzlaştırılıp uzlaştırılamayacağını değerlendirdi. Auto Bild ekibi, yeni “Reifencheck” test formatında elektrikli araçlar için gerekli lastik özelliklerini dikkatle inceledi. Elektrikli araçlar, hemen kullanılabilir tork ve daha yüksek ölü ağırlıkları nedeniyle sürüş komutlarına ve dinamiklerine geleneksel içten yanmalı motorlardan farklı tepki verir. Doğrudan bir karşılaştırmada, premium lastik Hankook iON evo kuru ve ıslak yollardaki frenleme testlerinde çok başarılıydı ve değerlendirmenin zirvesinde yer aldı.

Hankook İon Evo Elektrikli Otomobil Lastiği Teknik Özellikleri Nasıl?

Hankook iON evo elektrikli otomobil lastiği özellikle ıslak zeminde liderliği ele geçirerek ve test aracını ikinciden neredeyse dört metre önce durma noktasına getirerek jürileri etkiliyor. Ayrıca ıslak zeminde yol tutuş konusunda da podyumun en üst sırasında yer alıyor ve “Sound Absorber Teknolojisi” sayesinde en düşük geçiş gürültüsüne sahip oluyor. Son olarak, Hankook iON evo güvenlikle ilgili üstün nitelikleri sadece 6,21 kg/t’luk önemli ölçüde daha düşük yuvarlanma direnciyle birleştiriyor. Bu değer testteki en düşük değerdir ve en yakın rakibinden neredeyse 1,5 kg/t azalma anlamına geliyor. Auto Bild testinde bu yaklaşık 30 kilometre daha fazla sürüş mesafesi demek oluyor.

Mükemmel Sürüş Dinamiği Özellikleri ile Hankook İon Evo

Yeni Hankook iON lastik ailesinin geliştirilmesi ile lastikler, emisyonsuz araçlara doğru mobilite geçişine tepki veriyor. Hankook iON evo, azaltılmış yuvarlanma direnci, özellikle düşük gürültülü yuvarlanma davranışı ve mükemmel sürüş dinamiği özelliklerini bir araya getiriyor. Geleneksel lastiklerle karşılaştırıldığında bu, elektrikli araç sürücüleri için akü şarjı başına daha fazla menzil, maksimum güvenlik ve daha iyi bir sürüş deneyimi anlamına geliyor.

Hankook iON Evo Geleneksel Lastiklere Göre Avantaj Sağlıyor mu?

Hankook Lastikleri Avrupa Teknik Merkezi (ETC) Başkanı Klaus Krause, “Hankook iON, elektrikli araçlara yönelik hızla artan talebe ve buna bağlı olarak uygun lastik ihtiyacına verdiğimiz özel cevaptır” dedi. “Auto Bild testindeki çok iyi sonuç, ürünlerimizle elektrikli araç sürücülerine geleneksel lastiklere göre büyük bir avantaj sunduğumuzu kanıtlıyor.”