Hankook Lastikleri sponsorluğunda Berlin E-Prix, Almanya’nın başkentinde Formula E için büyük bir tanıtım ve yarış organizasyonu olduğunu kanıtlayan iki heyecan verici yarışa sahne oldu. Güney Koreli lastik üreticisi Hankook premium iON Race lastiği, sezonun başından bu yana tamamen elektrikli yarış serisindeki tüm sürücüler tarafından kullanıldı.

Jaguar TCS Yarış Takımı Hankook ile Nasıl Performans Gösterdi?

Jaguar TCS Racing takımından Yeni Zelandalı Mitch Evans cumartesi günü ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası içerisindeki sekizinci zaferini elde ederken, takım arkadaşı Sam Bird de yakın bir farkla ikinci oldu. Maserati MSG Racing’den Maximilian Günther güçlü bir manevra yaparak Hankook iON Race lastiği ile üçüncü sırayı elde etti ve Maserati’ye bir Formula yarış aracıyla ilk podyumunu kazandırdı.

Hankook Formula E Yarış Heyecanı Kuru Zeminde Nasıl Gelişti?

Hizmet dışı bırakılan Tempelhof Havaalanı’nda pazar günü yapılan çift serinin ikinci yarışı kuru bir pistte gerçekleşti ve 22 sürücü yine heyecan verici bir sollama ve pozisyon değişikliği gösterisi sundu. Envision Racing’den Nick Cassidy damalı bayrağı Avalanche Andretti Formula E’den Jake Dennis ve DS Penske’den Jean Éric Vergne’nin önünde gördü.

ABT Cupra Formula E Takımının Etkileyici Sıralama Seansı

ABT Cupra Formula E Takımı sürücüleri Hollandalı Robin Frijns ve İsviçreli Nico Müller, pazar günü yapılan ıslak sıralama seansında göz kamaştırdı. Frijns pole pozisyonunu elde ederken Müller ikinci olarak şimdiye kadarki en iyi sıralama sonucunu elde etti. Yarışta performanslarını tekrarlayamasalar da, ıslak pistte Hankook iON Race lastiği ile yaşadıkları deneyim hakkında olumlu yorumlar yaptılar.