Hankook, sınırlı sayıda üretilen MINI Cooper Works GP için özel “Ultra Ultra” Yüksek Performans (UUHP) lastiklerini tedarik edecek. Otomobilde standart olarak Hankook Ventus S1 Evo Z yaz lastiği bulunacak. Bunun yanında aracını pistlerde kullanmak isteyenler, (yolda da kullanıma uygun olan) sportif lastik Hankook Ventus TD (Track Day)’i tercih edebilecek. Güney Koreli üretici, aynı zamanda Ultra Yüksek Performans (UHP) serisinden Hankook Winter I*cept Evo 2 kış lastiğini de MINI için sunacak.

Hankook Ventus S1 Evo Z İki Firma için de Çığır Açıyor

Hankook ve MINI mühendisleri, her iki yaz lastiğini İtalya Nardo’da ve efsanevi Nurburgring Nordschleife gibi zorlu yarış pistlerinde adım adım test ederek titizlikle geliştirdi. Lastikler, sınırlı sayıdaki bu otomobil için özel olarak uyarlandı. İki firmanın yüksek kaliteli lastik portföyü için yeni bir çağ açan bu lastikler, lastiklerden beklentisi yüksek olan spor otomobiller için geliştirildi. MINI için geliştirdiği yaz lastikleri, Hankook’un gelecekteki Ultra Ultra Yüksek Performans lastiklerinin de bir önizlemesi niteliğinde.

Hankook Ventus S1 Evo Z Virajlarda Üstün Performans Sunuyor

Hankook Ventus S1 Evo Z yaz lastiğinin asimetrik deseni ve özel temas yüzeyi, viraj alma performansını en üst seviyeye çıkarıyor. Lastiğin geliştirme sürecinde dönüşlerde en fazla baskıya maruz kalan bölge olduğundan lastiğin dış omuz tasarımına özellikle dikkat edildi. Temas alanını artırmak için merkez oluklar dört yerine üçe indirildi. Bu sayede yüksek manevra kabiliyeti sunulurken yağmurlu günlerde güvenli drenaj da sağlanıyor. Blok sağlamlığı, oluk ve kanalların tasarımı özel olarak optimize edildi. Hankook yaz lastiği, bu sayede farklı sürüş koşullarında en iyi şekilde performans gösteriyor. Lastik, ekstra sportif olmasının yanı sıra makul miktarda konfor da sunuyor. Hankook Ventus S1 evo Z, şu anda, yalnızca MINI John Cooper Works GP için üretiliyor ve yakında daha çok ebat, özellikle üst düzey spor otomobiller için sunulacak.

Hankook Yeni Kauçuk Geliştirme Yöntemini Kullanıyor

Hankook Ventus S1 Evo Z’nin silika içeren kauçuk bileşiği, sürüş performansını etkileyen moleküllerin daha iyi harmanlanması için düşük sıcaklıktaki bir vulkanizasyon sürecinden geçti. Spor otomobiller için özel olarak geliştirilen bu bileşik sayesinde Hankook ürün yelpazesinin en yüksek performansı elde edildi.