Yokohama, Mazda’nın küresel satışa sunulan yeni MAZDA3 modeli için “BluEarth-GT AE51” lastiklerini orijinal ekipman olarak tedarik ettiğini duyurdu. Yeni MAZDA3, fabrikadan 205 / 60R16 92V ebadında Yokohama lastiklerle çıkıyor. “BluEarth-GT AE51”, Kuzey Amerika dışındaki tüm pazarlarda satılan MAZDA3 araçların orijinal ekipman lastiği olacak.

Yokohama BluEarth Serisi Üstün Performans Sunuyor

BluEarth-GT AE51, Yokohama’nın “çevre, insan ve toplum dostu” BluEarth serisinde kullandığı temel tasarım ve materyal teknolojisini içeriyor. GT AE51’in üstün sürüş özellikleri, konforu ve çevre dostu olması, her açıdan üst düzey bir lastik olmasını sağlıyor. Yokohama’nın öncü “BluEarth” lastik teknolojisini kullanarak geliştirdiği lastiklerin büyük çoğunluğu, yeni otomobil modellerinin orijinal ekipman lastiği olarak kullanılıyor. Bu otomobiller arasında en son model sedanlar, kompakt araçlar, SUV’ler, spor araçlar da dahil olmak üzere farklı araç çeşitleri yer alıyor.

Sürücü Odaklı Tasarım: Mazda3

MAZDA3, Mazda’nın “Sürüş Keyfi” mottosunu dünya çapındaki müşterilerine sunan stratejik bir küresel model. Üretilen altı milyondan fazla araç ile MAZDA3, Mazda’nın dünyadaki tesislerinde üretilen ana araç haline geldi. Araç, Mazda’nın marka adını ve iş performansını yükseltmede itici güç oldu. Sürücü odaklı bir tasarım konseptine dayanan yeni MAZDA3 ile temel araç performansı önemli ölçüde arttırılıyor. Mazda3; hareket etme, dönüş ve frenleme özelliklerini; ikinci doğası gibi hissettirecek kadar sürücüyle uyum sağlıyor.