DHL Express Singapur, müşterilerine teslimat yapan araçlarının yaklaşık 50 tanesinde UPTIS hava almayan Michelin lastikleri kullanmaya başlayacağını açıkladı. Bu yenilikçi teknolojiyle ilk araçların teslimatları 10 Ocak’ta başlayacak. Michelin Lastikleri UPTIS prototipi, basınçlı hava kullanmayan, delinmesi mümkün olmayan bir lastik takımıdır.

Bunun yerine, aracı destekleyebilen, dayanıklı, sürüş konforu ve güvenliği sağlayan bir yapı kullanır. Lastik tasarımı, sürücülerin yol tehlikesinden etkilenme endişelerini ortadan kaldıran bir inovasyon ve gelişim faktörüdür.

Michelin Lastikleri Teknolojisinde Neleri Barındırıyor?

Michelin lastikleri ve DHL arasındaki iş birliği, DHL filosunun verimliliğini optimize etmeyi ve lastik basıncı sorunlarını, delinmeleri ortadan kaldırarak sürekliliği sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, lastik değiştirme sıklığını azaltarak atık azaltımına da katkıda bulunacaktır.

Michelin kışlık lastikleri sürdürülebilir teknoloji içerisinde karbon emisyonunu azaltarak üretimde olacaktır.

Michelin lastik, hava almayan teknolojisi, lastik endüstrisinde büyük bir devrimdir ve lastiğin yapısı ve yüksek teknoloji malzemelerine dayalı 50 patente dayanmaktadır. Şirketin iç araştırmasına göre, UPTIS hava almayan teknolojisi yılda dünya çapında 200 milyon lastiğin erken atılmasını önleyebilir veya 2 milyon ton malzeme tasarrufu sağlanabilir.

Michelin Lastikleri OEM Direktörü: ‘’Güvenilmekten Dolayı Mutluyuz’’

Michelin lastikleri Grubu OEM faaliyetleri Direktörü Bruno De Feraudy: “DHL’nin, filosunu planlanandan bir yıl önce pazarlanan ilk Michelin UPTIS lastiği ile donatma konusunda Michelin markası tercihi için minnettarız.” dedi.

Ayrıca:
“Bu, lastiğin yapısı ve ileri teknoloji malzemeleriyle bağlantılı yaklaşık elli patentin bir sonucudur. Çevre için daha iyi olan daha güvenli mobilite yönünde Michelin lastik grubunun yenilikçi yanını göstermektedir.

Michelin Lastikleri Hava Almayan Teknolojisi Devrim midir?

Michelin lastikleri hava almayan teknolojisi, lastik endüstrisinde büyük bir devrimdir. Lastiğin yapısı ve yüksek teknoloji malzemelerine dayalı 50 patente dayanmaktadır.

Şirketin iç araştırmasına göre, UPTIS hava almayan lastik teknolojisi yılda dünya çapında 200 milyon lastiğin erken atılmasını önleyebilir veya 2 milyon ton malzeme tasarrufu sağlayacaktır. Bu proje DHL’nin son kilometre operasyonlarını sürdürülebilir kılmak ve DHL ağının genelinde sıfır karbon emisyonlarına ulaşmak için bir adım olarak görülmektedir.