Her yıl yaklaşık bir milyar lastik çalışma ömrünün sonuna ulaşmaktadır; bu nedenle geri dönüşüm söz konusu olduğunda lastik endüstrisi ve tüketiciler için riskler söz konusudur. Michelin’in 2011 yılında kurulan ve İsveç’te faaliyet göstermekte olan Enviro ile olan ortaklığı; yeni, yüksek kaliteli hammaddelerin hurda lastiklerden yapılmasını sağlayan yenilikçi bir geri dönüşüm teknolojisi üzerine kuruludur. Düşük enerji tüketen işlem, orijinal malzemelerin kimyasal bileşimini ve fiziksel durumunu değiştirmek için piroliz yöntemini kullanmaktadır. Sonuçta, daha sonra imalat sektöründeki şirketler tarafından üretim amacıyla kullanılabilecek rejenere karbon karası, piroliz yağı, çelik ve gaz gibi çeşitli yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkmaktadır. Michelin motosiklet lastikleri tedarik ettiği elektrikli motosiklet şampiyonası MotoE için de sürdürülebilir ürünler sunmaktadır.

Sürdürülebilir Malzemeler MotoE için Yüksek Performans Sağlıyor

Michelin ve Enviro geçtiğimiz günlerde iki şirketin tamamlayıcı uzmanlığını yeni malzemelerin ortaya çıkmasını teşvik etmek için kullanma üzerine kurulu yeni bir ortaklık anlaşması imzaladı. Elektrikli motosikletler için motor sporları şampiyonası olan MotoE , ortaya çıkan teknolojileri desteklemek ve sürdürülebilir malzemelerin üst düzey bir yarış serisinin talep ettiği kesin güvenlik ve performans seviyeleriyle nasıl mükemmel bir şekilde uyumlu olduğunu göstermek için mükemmel bir platform olarak öne çıkıyor. Sürdürülebilir malzemeler ile geliştirilen Michelin motosiklet lastikleri bu şampiyona için sunuluyor.

Michelin MotoE Rekabetine Katkı Sağlıyor

İspanya Jerez’deki MotoE serisi için yeni Michelin motosiklet lastiği serisini sundu. Simetrik sırt tasarımına sahip arka için yumuşak ve ön için karışık bileşiğe sahip lastiklerin yanı sıra; ön için yumuşak yağmur lastikleri ve arka için ekstra yumuşak lastikler sunuluyor. Seri için sunulan tüm Michelin motosiklet lastikleri , biyo kaynaklı ve rejenere malzemeler kullanılarak üretiliyor. Yeni lastik serisi, performans seviyesini arttırıyor ve bu nedenle son derece rekabetçi bir sezon vaat eden sürücülere destek sağlıyor. Yeni Michelin motosiklet lastikleri ; üstün performans, tutarlılık ve çok yönlülüğü ile şampiyonluk vaatlerine aktif bir katkıda bulunmaya hazırlanıyor. Arka lastiklerin yapısı önemli ölçüde gelişti; bileşikler için sürdürülebilir malzemelerin kullanılması, sezon 1’e kıyasla daha rekabetçi bir performans dengesi sağlıyor.

Michelin Motosiklet Lastikleri Performans ve Çevreye Saygı Sunuyor

Michelin motor sporları direktörü Director Matthieu Bonardel: “En yeni MotoE lastiklerimizin geliştirilmesi sırasında sürdürülebilir malzemeler sayesinde sadece performans değil aynı zamanda çevreye saygı açısından da önemli bir gelişme sağladık. “Her Şey Sürdürülebilir” hem bir bütün olarak grup için hem de tüm müşterilerimiz için faydalı olan önemli bir adımdır. Tutkunun, heyecanın ve yeniliğin bir arada yaşayabileceği bir macera olan MotoE’nin başarısına Michelin motosiklet lastikleri ile aktif olarak katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”