Geleneksel kent araçlarında da kullanılabilen ilk Michelin elektrikli otobüs lastikleri piyasaya sürüldü. Michelin X Incity EV Z, orijinal olarak elektrikli araçlar için özel olarak tasarlandı. Ancak geleneksel otobüslerde kullanıldığında da verimli olduğunu kanıtladı. Michelin otobüs lastikleri, birçok farklı koşulda güvenli yol tutuş performansı ve kısa fren mesafeleri ile öne çıkıyor.

Michelin Otobüs Lastikleri Özellikleri

Elektrikli otobüsleri çok daha ağır hale getiren pil paketleri nedeniyle Michelin X Incity EV Z lastikler, 8 tona kadar yük kapasitesine sahip olacak şekilde tasarladı. Michelin elektrikli otobüs lastikleri geliştirilirken güvenlik ana odak olarak belirlendi. Bu nedenle yeni lastiklere kaldırım kenarlarına temas ettiğinde daha fazla hasarı önlemek için ekstra koruma eklendi. Michelin otobüs lastikleri, yanak bölgesinde yer alan aşınma göstergesi ile ne zaman rotasyon yapılması gerektiğini de anlamanızı sağlıyor.

Michelin Otobüs Lastikleri Maliyetleri Düşürüyor

Regenion teknolojisine sahip yeni Michelin otobüs lastikleri serisi, hem dönüşlerde hem düz yolda etkili yol tutuşu sağlamak için geliştirilmiş desen tasarımına sahip. Bu teknoloji ile Michelin elektrikli otobüs lastikleri, aynı zamanda %10 oranında daha fazla kilometre ömrü sunuyor. Michelin X Incity EV Z, %13 daha düşük yuvarlanma direnci ve artan yük kapasitesi sayesinde işletmelerin maliyetlerini de düşürmektedir.

Michelin Elektrikli Otobüs Lastikleri Ebatları

Michelin X Incity EV Z, yeniden kaplanabilir ve kanalları yeniden açılabilir yapıya sahip. Bu sayede kilometre ömrü daha da yukarı taşınıyor. Lastik yanaklarında yer alan 3PMSF işaretlemesi, ürünlerin kış koşullarında kullanılabileceğini gösteriyor. 3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi (3PMSF) ürünlerin kış koşullarında; 7 dereceden daha düşük sıcaklıklarında kullanım için onaylandığını belirtiyor. Michelin, filo yönetimini kolaylaştırmak için lastiği standart 275/70 R 22.5 152/149J ölçüsünde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Michelin Hakkında

Dünyanın en büyük 2 lastik üreticisinden biri olan Michelin, 1888’te Fransa’da kurulmuştur. Lastik devi, bugün binek araç grubu ürünlerin yanı sıra; otobüs kamyon, iş makinası, motosiklet lastikleri gibi çok farklı alanlarda üretim gerçekleştirmektedir. Michelin otobüs lastikleri, dünyanın dört bir yanında filoların tercihi olmaya devam etmektedir. Michelin elektrikli otobüs lastikleri ise markanın yenilikçi ve çevre dostu misyonunu yansıtmaktadır. Premium lastik üreticisi, 2050’ye dek tamamen karbon nötr üretim yapmayı hedefleyerek çevre dostu lastik teknolojilerine odaklanmaktadır.