Şasi teknolojisi lastikler olmadan hiçbir anlam ifade etmiyor. Michelin ise işte bu önemli alanda uzun yıllardır ön planda yer alıyor. Örneğin; FIA Dünya Şampiyonası’nda yeni güvenlik aracı Honda Civic Type R Limited Edition’da Michelin lastiklerinin kullanıldığını görebilirsiniz. Bugatti Chiron’un 482 km/s hızın üzerine çıkması da yine Michelin lastikleri ile gerçekleşti. Marka geçtiğimiz günlerde ise yeni Michelin Pilot Sport All Season 4 dört mevsim lastiğini tanıttı. Yeni Michelin dört mevsim lastiği ,  hava koşulları ne olursa olsun yüksek performans sunmak için tasarlandı.

Michelin Pilot Sport All Season 4 Yüksek Performans Sağlıyor

Michelin Pilot Sport All Season 4 , ultra yüksek performans kategorisinde sunuluyor. Michelin, lastiğin bir önceki tasarıma göre kuru zeminde %4, ıslak zeminde ise %5 daha kısa fren mesafesi sunduğunu belirtiyor. Yeni Michelin dört mevsim lastiği , aynı zamanda rakiplerine göre; karlı zeminde %10 daha yüksek çekiş gücü ve %29  daha uzun ömür sunuyor.

İlk Corvette C8 Dört Mevsim Lastiği: Michelin Pilot Sport All Season 4

Yeni Michelin dört mevsim lastiği, karlı zeminlerde yüksek çekiş gücü ile riskli koşullarda güvenliği arttırıyor. Lastik, hava koşulları ne olursa olsun güvenle hızlanma ve frenlemeye imkân tanıyor. Michelin Pilot Sport All Season 4 , bu üstün performansı sayesinde; Chevrolet Corvette C8 için seçilen ilk orijinal ekipman dört mevsim lastiği oldu. Corvette C8, yüksek viraj ve sürüş performansı ile şimdiden kendini kanıtlamış bir model.

Yeni Michelin Dört Mevsim Lastiği Her Koşulda Güvenli

Michelin Pilot Sport All Season 4 , özel bileşiği sayesinde hem ıslak hem kuru zeminlerde üst seviye yol tutuş performansı sunuyor. Özel bileşik, kaygan zemin koşullarında yol tutuşunun korunmasını sağlıyor. Michelin dört mevsim lastiği ıslak zeminde yol tutuşunu koruyabilmek için bileşiğinde yüksek miktarda silika içeriyor. Doğru lastiklerin önemi genellikle unutulsa da; lastikler, aracın yalnızca performansını arttırmak için değil güvenlik için de önem taşıyor.