ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası ABD etabı, virajlı, dar ve topraklı New York pistinde gerçekleşti. Elektrikli otomobiller ile gerçekleştirilen motor sporları etkinliğinde, Michelin Pilot Sport EV lastikleri kusursuz çekiş gücü sağladı. Michelin’in elektrikli araç lastikleri, Spark STR-05e tarafından üretilen tork ve gücü en verimli şekilde yola iletti.

Michelin Pilot Sport EV Hangi Özellikleri Sunuyor?

Michelin Pilot Sport EV, elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış bir lastiktir. Bu yaz lastiği, SUV ve binek otomobiller için kullanılabilir ve yüksek yol tutuşu ve uzun ömürlülük sunar. Yüksek hızlarda dahi güvenli bir sürüş sağlamakla birlikte, spor araçlarla sessiz sürüş keyfini de yaşatır. Michelin Pilot Sport EV, yenilikçi teknolojilerle donatılmıştır ve ıslak zeminlerde bile yüksek çekiş gücü sağlar. Michelin Pilot Sport serisi içinde, tüm otomobiller için geliştirilmiş diğer yaz lastikleri de mevcuttur. Michelin’in yenilikçi teknolojileri sayesinde, seride yer alan tüm yaz lastikleri, sportif performans ile konforu bir arada sunar.

ABD Formula E Yarışları Özeti (1.Kısım)

Michelin Pilot Sport serisi sponsorluğunda Cumartesi öğleden sonraki Formula E etabında, Günther, Jean-Eric Vergne (DS Techeetah) ve Nick Cassidy (Envision Virgin Racing) arasındaki kısa bir karışıklıktan yararlanarak liderlik aldı ve 1. yarışı kazandı. Fransız sürücü, 34. Formula E podyum finişini elde eden Brezilyalı Lucas di Grassi (Audi Sport Abt Schaeffler) önünde ikinci sırayı elde etti.

ABD Formula E Yarışları Özeti (2.Kısım)

Michelin Pilot Sport lastikleri yarışın 2. Kısımında da turnuvaya damga vurdu. Vergne, FIA Formula E e-prix yarışının ikincisinde mekanik sorun nedeniyle saf dışı kaldı. Bu, Jaguar Racing takımının sürücüleri Bird ve Mitch Evans’ın DS Techeetah takımının sürücüleri Cassidy ve Antonio Felix da Costa tarafından sürekli olarak baskı altında kalmalarına neden oldu.

Bird, yarış boyunca Michelin Pilot Sport serisi ile pistte kalmayı başardı ve galibiyeti elde etti. Bu, Bird’in geçici sürücüler sıralamasında zirveye yükselmesine neden oldu. Kürsüde Cassidy ve da Costa ile birlikte, Bird kazandı.

Meksika ve ABD’deki iki Kuzey Amerika yarışının ardından, 2021 ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, 24-25 Temmuz’da Londra ve 14-15 Ağustos’ta Berlin, Almanya’da sezonun kapanış yarışları için Avrupa’ya geri dönecektir.

Yarışta 1.Sıralama Turu

Maximilian Günther (BMW I Andretti Motorsport), 38 tur
Jean-Eric Vergne (DS Techeetah), +2.072s
Lucas di Grassi (Audi Sport Abt Schaeffler), +2.832s
Nick Cassidy (Envision Virgin Racing), +4.623s
Robin Frijns (Envision Virgin Racing), +5.239s

Yarışta 2. Sıralama Turu

Sam Bird (Jaguar Racing), 37 tur
Nick Cassidy (Envision Virgin Racing), +4.167s
Antonio Felix da Costa (DS Techeetah), +4.840s
Pascal Wehrlein (TAG Heuer Porsche FE Team), +7.154s
André Lotterer (TAG Heuer Porsche FE Team), +7.762s