Michelin, 31 lastik endüstrisi uzmanından oluşan uluslararası bir panelde “Yılın Lastik Üreticisi” seçildi. Michelin, 2019 Lastik Teknolojisi Uluslararası İnovasyon ve Üstünlük Ödülleri’nde; Almanya Hannover Deutsche Messe’de bulunan Tire Technology Expo 2019’da düzenlenen bir törende ödül aldı. Lastik ve araç üreticileri, endüstri araştırması uzmanları ve akademisyenlerden oluşan jüri heyeti, Michelin’e özellikle çevresel girişimleri, ürün yenilikleri ve aşınmış lastik performansı üzerindeki çalışmaları başta gelmek üzere çeşitli başarıları için ödül verdi.

Michelin TÜV SÜD Tarafından Takdir Edildi

TÜV SÜD lastik uzmanı Hakim Klaus Baltruschat: “Michelin’in son 12 ay içerisindeki çevresel girişimleri olağanüstü; onlar, 2048 sürdürülebilirlik hedeflerini yerine getiren az sayıda orijinal ekipman lastiği üreticilerinden biri. Michelin, yıllardır yenilikler ve sürdürülebilirlik konseptleri ile pazarı harekete geçiriyor. Lastik, tamamen aşınmaya yakın olduğunda dahi iyi performans sunan mikronize kauçuk tozu ve akıllı sırt deseni tasarımları gibi çevresel girişimler bunlardan birkaçı.”

Michelin Yenilikçilik Misyonuna Sahip

Michelin grubunun araştırma ve geliştirme direktörü Pierre Robert: “Lastik üretim endüstrisi oldukça rekabetçi olduğundan, Michelin’in prestijli ‘Lastik Teknolojisi Uluslararası Yılın Lastik Üreticisi’ ödülünü alması büyük bir onurdur. Yenilikçilik, Michelin’in 125 yıldan uzun süren başarısının merkezinde yer alıyor ve bu ödül, bugün Michelin bünyesinde Ar-Ge alanında çalışan 6.000’den fazla insanın öncü çalışmalarının kanıtı.”