Yemeklik yağ ve gıda atıklarının geri kazanımı konusunda uzmanlaşmış ülke çapında bir döngüsel ekonomi işletmesi olan Olleco, kısa bir süre önce Michelin lastik üreticisinin Hizmetler ve Çözümler bölümü ile bir yeşil gelecek için sözleşme imzaladı. Bu ortaklık, sürdürülebilirlik konusundaki ortak kararlılığı ve taşımacılık sektöründe daha temiz ve daha yeşil bir gelecek için ortak bir vizyonu yansıtıyor.

Sürdürülebilir Michelin Lastiği Seçimi Neleri Kapsayacak?

Olleco, önemli bir adım atarak tüm kamyon filosunu rakip bir üreticinin lastiklerinden Michelin lastikleri new ve Remix birleşik politikasına geçirmeye karar verdi. Bu geçiş Olleco markası otomobillerini ve hafif ticari araçlarını da kapsıyor ve bunların tamamı artık Michelin lastikleriyle çalışacak. Lastiklerin takılması ve bakımı, servis ortakları ATS Euromaster ve Tructyre tarafından gerçekleştirilecek ve mobil teknisyenleri, Olleco’nun filosunda ihtiyaç duyulduğunda lastikleri takma işlemine başlamış olacak. Olleco, Michelin lastik devinin sürdürülebilirlik hedeflerine uyum sağlayarak daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Michelin ile Kapsamlı Bir Lastik Yönetimi Çözümü

Anlaşmayı tamamlamadan önce Michelin lastikleri, Olleco’ya özelleştirilmiş bir Hizmetler ve Çözümler sözleşmesinin şirketin karbon ayak izini azaltmasına, yakıt verimliliği sürecini artırmasına ve önemli maliyet tasarrufları elde etmesine nasıl yardımcı olabileceğini gösterdi. Sözleşmenin bir parçası olarak, Olleco’nun araçlarına takılan tüm kamyon lastikleri, çok ömürlü bir politika ile ustalıkla yönetilecek. Michelin’in yetenekli teknisyenleri, diş derinliği 3-4 mm’ye ulaştığında aşınmış lastikleri yerinde yeniden yontarak lastiğin ömrünü yakıt açısından en verimli haliyle uzatacak. Yeniden yontulan lastikler aşındıktan sonra Stoke-on-Trent’teki Michelin Remix tesisinde yeniden kaplanarak Birleşik Krallık’taki üretim desteklenecek ve doğal kaynaklar korunacak.

Michelin 4R Stratejisi Sayesinde Nasıl Bir Yol İzlenecek?

Michelin lastikleri 4R stratejisi (Azalt, Yeniden Kullan, Geri Dönüştür ve Yenile) ile uyumlu olarak, tüm aşınmış lastik muhafazaları şirketin sıkı çevresel bertaraf programına uyacaktır. Bu bütünsel yaklaşım, lastik yönetiminin her yönünün çevresel etkinin azaltılmasına ve sürdürülebilirliğin teşvik edilmesine katkıda bulunmasını sağlıyor. Michelin Hizmetler ve Çözümler Ulusal Satış Müdürü Jonathan Layton, Olleco ile ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirerek, iş verimliliğini artırma, uyumluluk ve anlamlı çevresel tasarruflar elde etme konusundaki ortak odağın altını çiziyor.