Ormancılık işleri her zaman çok zorlayıcı olmuştur ancak modern ormancılık endüstrisinde ormanlara zarar vermek istenmez. Aksine kesilen her bitkinin yerine yeni ağaçların yeniden büyümesine veya ortaya çıkmasına izin veren koşullar yaratmaya çalışılır. Temel amaç, orman ekosistemlerindeki önemli değişikliklerden kaçınmaktır. Ormancılık endüstrisi için sunulan BKT lastikleri çalışma koşulları gözlemlenerek geliştiriliyor. BKT, tüm bu zorluklara rağmen aracın tam gücünün yansıtılması için son derece uzmanlaşmış lastikler tasarlayarak tüm koşullara meydan okuyor.

BKT Lastikleri Farklı Alanlarda Kullanılabiliyor

Ormancılık endüstrisinde araçlar zorlu koşullarda kullanılıyor; lastiklerin engebeli, çamurlu ve çeşitli engellerle dolu zeminlere karşı dayanıklı olması gerekiyor. Ormancılık sektörü, bu özel zorlukları nedeniyle bilgi ve beceri gerektiriyor. Ayrıca lastiklerin zorlu koşullara karşı dirence; yük kapasitesine ve stabiliteye sahip olması gerekiyor. Yeni BKT lastikleri endüstrideki zorluklarla başa çıkabilme amacıyla; farklı araç tipleri için sunuluyor. Yeni BKT Forestech, FS 216, F 240 ve TR 678 lastiklerinin hepsi dayanıklı yapıya sahip.

BKT Lastikleri Yüksek Dayanıklılığa Sahip

Ormancılık için üretilen BKT lastikleri dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanılabiliyor ve lastikten kaynaklı aksaklıkları minimuma indiriyor. Bu da hem ekonomik hem de çevresel anlamda fayda sağlıyor. BKT Forestech, en zorlu koşullarda kullanıma uygun nakliye araçları olan kendinden yüklemeli romörkler için ideal performans sunuyor. Lastik, ormanlarda çalışmak için önemli olan yüksek çekiş gücüne, sağlam karkasa ve güçlendirilmiş bir omuz bloklarına sahip.

BKT Ormancılık Lastikleri Çok Yönlü Performans Sunuyor

BKT FS 216 tomruk yükleyici ve iticileri için kesilmeye, aşınmaya karşı yüksek direnç sağlıyor. Dayanıklılık, özel sırt tasarımı, hasarlara karşı direnç, yüksek çekiş gücü, yüksek yük ve tahliye kapasitesi gibi özellikleri; ürünü ormancılık için geliştirilen BKT lastikleri arasında özel bir yere koyuyor. BKT TR 678 ise ağaç kesme için kullanılan araçlar için geliştiriliyor. Kazı için de mükemmel olan BKT ormancılık lastiği, çelik kuşaklar ile güçlendirilmiş yapısı ile çok yönlü performans sağlıyor. Diğer BKT lastikleri gibi mükemmel çekiş gücü ve yüksek yük kapasitesi sunuyor. Gövdeleri taşımak için tasarlanmıştır. BKT F 240 ise bunlara ek olarak yüksek manevra kabiliyeti sergiliyor.