Ünlü İtalyan lastik şirketi Pirelli ve Goodwood Festival of Speed organizatörleri, Pirelli’nin önümüzdeki yıllarda da prestijli etkinliğin resmi ortağı olarak rolünü sağlamlaştıran bir anlaşma imzaladı. Bu ortaklık, kendi alanlarında mükemmellik ve yeniliğe olan bağlılıklarıyla bilinen iki kuruluşu bir araya getiriyor.

Pirelli Lastikleri İtibarı ve Pazar Liderliği Takdir Topluyor

Goodwood arazisinin sahibi Richmond, İtalyan lastik devi Pirelli ile yüksek kaliteli ve yenilikçi ürünler üretme konusundaki olağanüstü itibarına atıfta bulunarak iş birliğinden duyduğu heyecanı dile getirdi. Prestijli otomotiv markalarının lastiklerinde pazar lideri ve Formula 1’in resmi lastik tedarikçisi olan Pirelli’nin varlığı, Hız Festivali’nin 30. yıldönümüne önemli bir değer katıyor.

Pirelli Lastikleri Festivalde Hangi Lastikleri Sergiliyor?

Bu yılki festival sırasında Pirelli lastikleri, özellikle ünlü P Zero spor lastik ailesini sergilemeye odaklanacak olan iki özel showrooma sahip olacak. Bu platform, Pirelli lastikleri tüm premium serisinin heyecan verici bir şekilde yenilenmesine işaret eden üç yeni modelin prömiyeri için zemin görevi görecek. Katılımcılar Pirelli’nin lastik teknolojisi ve performansındaki en son gelişmelerini deneyimlemeyi dört gözle bekleyebilirler.

Motor Sporları Pirelli ile Hangi Alanlarda Gelişme Kaydetti?

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera, Goodwood Festival of Speed ile ortaklık yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu işbirliği, Pirelli yüksek performans lastikleri alanındaki pazar lideri konumuyla mükemmel bir uyum gösteriyor; zira festival, premium ve lüks araçların önde gelen üreticilerini bir araya getiriyor. Hem Pirelli hem de festival, Pirelli’nin 1907 yılına kadar uzanan katılımı ile motor sporlarına derin bir takdir duyuyor. Ayrıca festivalin sürdürülebilir mobiliteye odaklanması, Pirelli’nin daha çevreci mobilite çözümlerine katkıda bulunan teknolojiler geliştirmeye yönelik süregelen çabalarıyla da örtüşüyor.

Goodwood Festival of Speed’de Otomotivde Mükemmelliği Kutluyoruz

1993’te kurulan Goodwood Festival of Speed, Batı Sussex’teki pitoresk Goodwood Malikanesinde gerçekleşmektedir. Festivalde otomotiv ve motor sporları sektörlerinden 600’ün üzerinde ikonik otomobil ve motosikletin yanı sıra otomotiv dünyasının önde gelen isimleri de sergilenmektedir. Etkinlik, Future Lab, Electric Avenue, F1 Paddock, Cartier Style et Luxe Concours d’Elegance, Air Show ve Bonhams Müzayedesi gibi çeşitli bölümleri kapsamaktadır. Festivalde ayrıca Al Shaqab Goodwood Cup ve Qatar Sussex Stakes gibi heyecan verici grup yarışlarının yanı sıra kriket maçı ve en iyi kıyafet yarışması gibi pist dışı etkinlikler de yer alıyor.