NASCAR Whelen Euro Serisi sürücüsü ve eski Mini Challenge UK Cooper S Class şampiyonu Scott Jeffs, Thruxton’da yapılacak VW Fun Cup yarışı için GT Radial takımına katılacak. 2019’da Braxx Racing için 90 numaralı AST Süspansiyon Chevrolet Camaro’da Alex Sedgwick’in Elit 2 ortağı olan Jeffs, İngiltere ülke müdürü Brian McDermott ve Giti Lastikleri’nin kıdemli test mühendisi Ellis Hadley ile yarışacak. Motor sporları alanının kıdemli isimlerinin bir araya geldiği yarış, 22 Ağustos’ta gerçekleşecek.

VW Fun Cup Thruxton Pisti Lastikler için Zorluk Sunuyor

Scott Jeffs: “GT Radial lastiklerinin gururlu bir tedarikçisi olan MJ Tec LTD’nin bir parçası olarak geçtiğimiz yıllarda Giti ile yakın bir şekilde çalıştım. Aynı zamanda birçok motor sporları ve promosyon etkinliğinde de Giti’yi destekledim.Thruxton, lastikler için zorlu bir pist olarak biliniyor ve çok sayıda uzun viraj, otomobilin yan tarafına sürekli stres uyguluyor. Ancak takımla birlikte GTR2 lastiğini kullanarak tüm yarış boyunca yüksek performans sergileyeceğimizden eminim.”

VW Fun Cup 2002’den Bu Yana Devam Ediyor

Giti Tire, kısaltılmış Volkswagen Fun Cup 2020 sezonu için resmi ortak konumunu korudu. Yarıştaki tüm otomobiller, dünya çapındaki motor sporları etkinliklerinde kullanılan kapsamlı yarış lastikleri yelpazesinin bir parçasını oluşturan GitiCompete GTR2 lastikleri ile donatıldı. Bu yarışlarda kullanılan teknolojiler, günlük binek otomobil portföylerini daha da geliştirmek için de yarar sağladı. VW Fun Cup dayanıklılık şampiyonası, uygun maliyetli, yakın ve heyecan verici bir yarış sağlama hedefiyle 2002 yılında İngiltere’de başlatıldı. Yarışlar, Volkswagen Beetle’ı temel alan süper güçlü şasiye sahip tek koltuklu araçlar ile gerçekleştiriliyor.

McDermott Motor Sporları Alanından İsimleri Davet Ediyor

Thruxton’daki zayıf halka olacağını söyleyerek espri yapan McDermott: “Ancak tüm ciddiyetle VW Fun Cup ile olan ilişkimiz GTPC ağımıza açıktır; arkadaşlarımızı ve ortaklarımızı ya katılımcı olarak ya da izin verildiğinde seyirci olarak etkinliğe dahil etmeyi seviyoruz.”