EV-3 + ‘nın halefi olan Goodyear EV-3G, Orta Doğu ve Afrika’da yaygın görülen yüksek sıcaklıklarda ve yüksek hızlarda, ağır yüklerle birlikte çalışacak şekilde tasarlandı. Lastik, Airbus A380 gibi yeni nesil ve daha büyük ağır uçakların gelişiyle birlikte havalimanı segmentinde artan yük kapasitesinin gereksinimlerine yanıt veriyor. Dünyanın en büyük uçaklarını taşıyan havalimanı traktörleri, toplam 70.000 kg Brüt Araç Ağırlığı ile çalışıyor. Sorunsuz ve titiz çalışma sürecini garanti etmek için 18.00R25 ebadında daha büyük bir lastik gerekiyor.

Goodyear EV-3G ile Konfor ve Stabiliteye Odaklanıldı

Goodyear lastiğin tasarımı ve yapısı, ağır yük ve yüksek hız koşullarının yanı sıra çok çeşitli sıcaklıklar için uygun, dengeli ve güvenilir sürüş sağlıyor. Yeni Goodyear EV-3G; daha fazla yakıt ekonomisi, konfor ve hareketlilik için optimize edilmiş büyük dikdörtgen temas yüzeyine sahip. Endüstriyel Goodyear lastik serisi, aynı zamanda yüksek basınçta kullanım için uygun olarak geliştirildi. Bunun yanında lastik ömrünü uzatmak için hava tutma özelliği eklendi.

Goodyear EV-3G Virajlarda Sarsıntıyı Azaltıyor

Büyütülmüş, yüksek mukavemetli lastik topuğu ve güçlendirilmiş lastik yanakları, özellikle uzun mesafeli ve ağır yüklü operasyonlarda olağanüstü stabilite sunuyor. Goodyear EV-3G lastikler, viraj alırken makinenin daha az sallanmasını da sağlıyor. Sağlam yapı, delinme ve engellere karşı daha yüksek direnç sağlıyor. Lastikler, aynı zamanda daha uzun ömür için kaplanabilirlik de sunuyor.

Goodyear Yüksek Çekiş Gücü Sağlıyor

207A5 yük / hız endeksine sahip bu radyal, aşırı ısınmadan çalışan Goodyear lastiği, aşınmaya direnç sağlayan karakteristiği ve uzun ömürlü karkası ile uzun süreli ve verimli çalışma sağlıyor. Goodyear EV-3G‘nin sırt bileşiği, çatlamaya karşı yüksek direnç sağlayan ve düşük ısı üreten özel olarak formüle edilmiş sentetik ve doğal kauçuk karışımı olarak sunuluyor. Tasarımda dönüşlerde yüksek çekiş gücü için tasarlanmış oluk ve bloklar bulunuyor. EV-3G artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 18.00R25, 207A5 yük / hız endeksinde piyasaya sunuluyor.