Brisa’nın yeni lastiği Lassa Driveways Sport+ piyasaya sunuldu. Türkiye’deki fabrikalardan çıkan yerli üretim lastik, Bridgestone ve Sabancı ortak girişiminin ürünü. Yeni Lassa yaz lastiği, önceki nesil Driveways Sport ile tamamen aynı sırt tasarımına sahip. Peki, bu lastiklerde + ifadesi ne anlama geliyor?

Lassa Driveways Sport+ Lastiğin Farkı Ne?

Yeni Lassa Driveways Sport+ lastikler, değiştirilmiş iç yapıya ve yeni kauçuk bileşimine sahip. Sırt deseninde, suda kızaklama riskini azaltmak için dört uzunlamasına kanal ve kama biçimli enine oluklar bulunuyor. Suyun hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan bu tasarım, ıslak zeminde çekiş gücü ve yol tutuşunu arttırıyor. Yerli üretim lastik, Brisa fabrikalarından çıkıyor. Yeni Lassa yaz lastiği, markanın sloganında belirttiği gibi sağlam yapısı ile de öne çıkıyor.

Lassa Driveways Sport+ Yol Tutuşu Nasıl?

Lassa Driveways Sport+, aynı önceki nesil ürün gibi fren mesafelerinin uzunluğunu kısaltmak ve yol tutuşunu iyileştirmek için tek parça omuz nervürlerini içeriyor. Brisa, aynı zamanda karkasın sportif sürüş performansını arttırdığını söylüyor. Yeni bileşik ise ıslak zeminde tutuşu arttırdığı gibi yuvarlanma direncini azltıyor.
Peki, lastikte dönme direnci nedir? Lastiklerde dönme direncinin düşük olması, ürünün hareket edebilmek için daha az enerji harcadığını gösterir. Yuvarlanma direnci değerleri, lastik etiketleri üzerinde de görülmektedir. Düşük dönme direnci, daha az yakıt tüketimi anlamına gelir.

Lassa Driveways Sport+ Test Sonuçları

Lassa Driveways Sport+ TÜV SÜD uzmanları tarafından test edildi. Sonuçlar, yeni Lassa yaz lastiği seçeneğinin kuru ve ıslak zeminde rakiplerinden daha iyi fren performansı sağladığını gösteriyor. Yerli üretim lastik, kuru zeminde %6, ıslak zeminde %8 daha iyi fren performansı sağlıyor. Yeni Lassa Driveways Sport+ test sonuçları aynı zamanda viraj dengesinde de iyi performans sunduğunu gösteriyor. Lastik, bununla birlikte ıslak ve kuru zemin manevra kabiliyetinde de sırasıyla %3 ve %2 daha iyi performans sergiliyor. Yeni Lassa yaz lastiği, 205/45 R17’den 295/35 R20’ye kadar 21 ebatta mevcut. Bu ürün, aynı zamanda online platformlar üzerinden en uygun Lassa Driveways Sport+ lastik fiyatları ile satın alınabiliyor.