Kurşun geçirmez yeleklerde kullanılan teknolojiye sahip olan yeni dayanıklı Nokian 4 mevsim lastiği piyasaya sunuldu. Nokian One, premium lastik hamuru ile her koşulda güvenliği sağlıyor. Yeni Nokian dört mevsim lastiği şimdi yalnızca Kuzey Amerika’da piyasaya sunuluyor.

Nokian 4 Mevsim Lastiği Alanındaki Başarısıyla Biliniyor

Finlandiyalı lastik üreticisi yeni Nokian 4 mevsim lastiği ile kategorideki başarısını sürdürüyor. Nokian One, ıslak zeminlerde güçlü yol tutuşu ile güvenlik sağlıyor. Aynı zamanda yaz sıcaklarında düzensiz aşınmanın önüne geçiyor. Lastik, pazarda sunulan birçok 4 mevsim lastiğine kıyasla daha kısa fren mesafeleri sunuyor. Aynı zamanda zorlu yol koşullarına karşı dayanıklılık sağlıyor. Üretici, bu yeni ürünle Nokian Weatherproof serisinin başarısına yenisini eklemeyi hedefliyor.

Nokian 4 Mevsimi Lastiği Aramid Teknolojisi ile Korunuyor

Nokian One, şirketin patentli Aramid Yanak teknolojisine sahip ilk binek araç lastiği. Lastik yanağında bulunan güçlü aramid lifler, lastiğin yolda karşılaşılan tehlikelere ve çukurlara karşı dayanıklı olmasını sağlıyor. Nokian, bu nedenle Kuzey Amerika’da 130.000 kilometre garantisi sunuyor.

Nokian Dört Mevsim Lastiği Çevreye Zararı Minimuma İndiriyor

Yeni Nokian 4 mevsim lastiği, düşük yuvarlanma direnci ile çevreye zararlı emisyonları azaltıyor ve yakıt verimliliğini yukarı taşıyor. Nokian One, dünyada LEED v4 Silver sertifikası alan ilk lastik üretim tesisi de dâhil olmak üzere üç çevre dostu küresel fabrikada üretiliyor. Şimdilik yalnızca Kuzey Amerika’da satışa sunulan Nokian dört mevsim lastiği, Finlandiya menşeili üreticinin Tennessee ve Avrupa’daki fabrikalarında üretiliyor.