Yeni BMW M2 CS, Michelin’in yeni lastik teknolojisinden faydalanacak. Sınırlı sayıda üretilecek olan BMW M2 CS, lider lastik üreticisinin yeni yüksek performans lastiği Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect ile donatılacak. Fransız lastik üreticisinin yeni lastiği sensör yerleştirmeye entegre olarak tasarlandı. Bu, onu piyasadaki ilk % 100 Connect Ready (Bağlantıya Hazır) lastik haline getiriyor. Yeni semi-slick Michelin yaz lastiği, ismi ile de Pilot Sport Cup 2 ve “Track Connect” teknolojilerini vurguluyor.

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect Çok Yönlü Performans Sunuyor

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect kullanan her sürücü ve BMW M2 CS sahipleri, çoklu işlevlerden yararlanmak ve pist kullanımında performansı optimize etmek için Michelin Track Connect sensörlerinden faydalanabilecek. Yeni Michelin yaz lastiği, öncelikle pist kullanımı için geliştirildi ancak yasal olarak günlük kullanıma da uygun. Michelin, %80 pist %20 günlük kullanım için geliştirilse de lastiğin günlük kullanım için çok yönlü performansını koruduğunu söylüyor.

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect Ebatları

Üreticinin basın açıklamasına göre; 10 turdan sonra ortalama 8 saniyelik bir kazanç sağlayan Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect, 41 ebatta 180’den fazla araç modeli için mevcut. Ancak prömiyer, BMW M2 CS ile gerçekleşecek. Lastik devi firma tarafından yapılan açıklamaya göre yeni semi-slick Michelin yaz lastiği, ebatları ile spor lastik pazarının %95’ini kapsıyor. Ebatlar, 17 ila 21 inç arasında sunuluyor.

Michelin ile BMW M2 CS Test Sürüşü Ne Zaman?

Yeni Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect, karkas yapısında iki polyester kat, iki çelik kat ve bir poliamid kat bulunduruyor. Ayrıca; “Wavy Summit Architecture” ve “Dynamic Response Teknolojisi” gibi Michelin teknolojilerinden yararlanıyor. Tüm bu yüksek performans özelliklerini taşıyan yeni Michelin yaz lastiği ile BMW M2 CS test sürüşleri, bu yaz içerisinde gerçekleştirilecek.