Yeni kamyon lastiği Yokohama 504C piyasaya sürüldü. Yeni lastik, özel Yokohama kamyon lastiği ebatları ile tüm akslara uygun. Yokohama yetkilileri, 504C’nin zorlu yol ve yol dışı uygulamalara dayanıklı karkas yapısına sahip olduğunu açıkladı. Yüksek dayanıklılık, kamyon lastikleri segmenti için büyük bir önem taşıyor. Yokohama’nın ticari lastik ve OTR ürün planlama kıdemli yöneticisi Tom Clauer: “Yokohama 504C, yolun bittiği yerlerin ötesine geçen işler için kullanılan bir lastiktir.” açıklamasında bulundu.

Yokohama 504C Yüksek Performans Sunuyor

Yeni Yokohama kamyon lastiği ebatları ise 11R22.5ve 11R24.5 olarak sunuldu. Yokohama 504C, daha uzun lastik ömrü, daha iyi çekiş gücü, ıslak zeminlerde yüksek fren performansı için zeminle daha dengeli temas sağlayan geniş lastik sırtına sahip. Üç geniş tahliye kanalı iyi su tahliyesi sağlıyor. Yokohama, yeni ürünü ile kamyon lastikleri segmentine yeni bir soluk getiriyor.

Yokohama 504C Nerede Üretiliyor?

Olukların özel tasarımı, taşlardan kaynaklı hasarları minimuma indiriyor. Yokohama 504C, yüksek mukavemetli kuşakları ile yüksek dayanıklılık sunuyor ve aşırı ısınmayı önlüyor. Bunun yanı sıra; özel lastik hamuru, kesilme, kopma ve aşınmaya karşı direnç sağlıyor. Kamyon lastikleri için önemli olan sağlamlığı sağlayan bu lastikler, Yokohama’nın Mississippi’de bulunan West Point tesisinde üretiliyor. 504C Yokohama kamyon lastiği ebatları ise 11R22.5 ve 11R24.5 olarak sunuluyor.

Kamyon Lastikleri Kaç Km’de Değişir?

Kamyon lastikleri, filolar tarafından sıklıkla tercih edildiğinden filoların faaliyetleri ve toplam maliyetleri açısından da kritik önem taşıyor. Yokohama’nın ticari ve OTR ürün planlama alanında kıdemli yöneticisi Tom Clauer;  “Yokohama 504C, yolun bittiği yerden öteye giden işler için kullanılan bir lastiktir. Geliştirilmiş kaplanabilirlik özelliği ve uzun ömürlülüğü ile filo sahipleri için mükemmel performans sunuyor.” açıklamasında bulundu. Bu nedenle; 504C değişime gerek duymadan tekrar kaplanarak kilometrelerce kullanılabiliyor. Dayanıklı yapısı ile yol dışı koşullarda hasarlara karşı direnç sağlıyor. Yeni Yokohama kamyon lastiği ebatları, tüm akslar için uygun olacak şekilde 11R22.5 ve 11R24.5 olarak sunuldu.