Yeni Pirelli Cinturato P7 yaz lastiği, güvenlik ve sürüş konforu odağa alınarak geliştirildi. Düşük gürültü seviyesine sahip olan lastik, aynı zamanda %6 daha uzun lastik ömrü sunuyor. Yeni Pirelli yaz lastiği geliştirilirken fren mesafelerinin kısalması ve ıslak zeminde daha fazla güvenlik sağlamak amaçlandı. Bununla birlikte yenilenen P Zero lastikler ise daha sportif performans sağlıyor.

Yeni Pirelli Cinturato P7 Islak Zemin Performansı

En yeni Pirelli Cinturato P7, hem kuru hem ıslak zeminlerde üst düzey yol tutuş performansı sunuyor. Aynı zamanda bir önceki versiyonuna göre suda kızaklama ve ıslak zeminde frenleme sırasında yol tutuşu özellikleri iyileştirildi. Yeni Pirelli yaz lastiği, artık 100 km / s hızda dört metre daha kısa fren mesafesine sahip.

Pirelli Cinturato P7 Performans Özellikleri

Yeni Pirelli Cinturato P7 lastiklerin yuvarlanma direnci %12 oranında azaltıldı. Bu da yakıt tüketiminin ve karbon emisyonunun yaklaşık %4 oranında azalması anlamına geliyor. Lastikte yol tutuş performansını arttırmak için silika ve reçine içerikli kauçuk bileşiği kullanıldı. Aynı zamanda desen tasarımında da revizyonlar yapıldı. Yeni Pirelli yaz lastiği hamurunda kullanılan elastik malzemeler, silika ile etkileşimi iyileştirmek için kimyasal olarak değişime uğratıldı. Bileşikte kullanılan malzemelerin dağılım ve etkileşiminin iyileştirilmesi ile lastiğin performansı farklı koşullarda geliştirildi. Yeni Pirelli Cinturato P7, bu sayede; farklı sıcaklıklar ve hava koşullarına çok iyi bir şekilde adapte olabiliyor. Daha geniş bir sıcaklık aralığında yüksek performans sergileyebiliyor.