Yokohama Advan V61 lastiklerini, Aralık 2023’de Japonya, Avrupa, Asya ve diğer bölgelerde satışa sunuldu. Japon menşeli lastik üreticisi Yokohama bu serisini kompakt SUV LBX araçların donanımında kullanılmak üzere Lexus markalı otomobile orijinal ekipman (OE) olarak tedarik ettiğini duyurdu. Böylelikle, yeni Lexus LBX 225/55R18 98H ve 225/60R17 99H ölçülerinde orijinal lastikleri taşıyor.

Yokohama Advan V61 Lastiği Performans Değerleri Nasıl?

Orijinal ekipman olarak tedarik edilen Yokohama ADVAN V61 lastiği küresel anlamda amiral gemisi Advan serisinin yüksek performanslı bir lastiğidir. Lastikler, Lexus LBX gibi lüks bir kompakt otomobile yakışan dengeli yol tutuşu sunar. Ayrıca kullanıcılarına konforlu sürüşü sağlarken, düşük yuvarlanma direncini ve kuru ve ıslak koşullarda performansı koruyan özel olarak ayarlanmış sırt, güçlü omuz yapısına ve kauçuk bileşime sahiptir.

Yokohama’nın Lastikte Kullandığı Yapay Zeka: HAICoLab

Tedarik edilen lastikler, Yokohama lastiklerinin insan ilhamı ve yaratıcılığını yapay zekanın muazzam veri işleme kapasitesiyle birleştirir. Yokohama’nın yeni keşifleri ve dijital inovasyonu teşvik etmeyi amaçlayan yapay zeka tabanlı bir geliştirme çerçevesi olan tescilli HAICoLab yazılımından yararlanılarak geliştirildi. Lastiklerin geliştirilmesinde uygulanan yenilikçi teknolojiler, gerçek verilerin ve simülasyonlarla oluşturulan sanal verilerin toplanması ve ardından yapay zekanın tahmin, analiz ve arama işlevlerinin kullanılmasıyla elde edilen yeni bilgilere dayanmaktadır.