Yokohama Rubber, Amerikan pazarına özel olarak güncellenen Subaru Forester için orijinal ekipman lastikleri sağlamaya resmen başladı. SUV’lar için özel olarak tasarlanan Geolandar G91 lastikleri, yüksek yakıt verimliliği, güvenlik ve konforu bir arada sunuyor. Forester, manevra kabiliyetini ve direksiyon hassasiyetini artırmak için artırılmış karkas sertliğine sahip bu Yokohama lastikleriyle donatılmış olarak geliyor.

Yokohama Lastikleri, HAICoLab Teknolojisi ile Yenilikçi Lastikler

Yokohama lastiklerinin Subaru Forester için geliştirdiği lastikler, yapay zekaya dayalı HAICoLab başta olmak üzere en ileri teknolojiyi içeriyor. Bu ileri teknoloji, Yokohama Geolandar G91 lastiklerinin sırt deseni, profili ve iç yapısının SUV modelinin benzersiz özelliklerine göre optimize edilmesini sağladı. Optimum sırt eğimini belirlemek için genel hesaplamalar kullanıldı. Bu da daha düşük gürültü seviyeleri elde edilmesini sağladı. Gerçek dünya verileri ve bilgisayar modellemesi sorunsuz bir şekilde entegre edilerek Forester’ın performans gereksinimleriyle mükemmel uyum sağlayan bir lastik yaratıldı.

Yokohama Lastikleri Orijinal Ekipman Serisini Geliştirmeye Odaklandı

Yokohama lastikleri stratejik olarak satış yapısında yüksek katma değerli ürünlerin payını artırmaya odaklanmıştır. Bu girişimin bir parçası olarak şirket, yeni otomobil modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılmak üzere Yokohama Advan ve Geolandar serilerinden lastik serisini artırmaktadır. 225/60 R17 lastik ebadına sahip Subaru Forester, Yokohama’nın genel sürüş deneyimini, güvenliği ve yakıt verimliliğini artıran son teknoloji, yapay zekâ ile optimize edilmiş lastikler sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor.